ABOUT

Ja – autorka tego bloga błąkam się po świecie i na niego po polsku, a jakże, narzekam. Mieszkałam trochę w Rosji (w zamierzchłych czasach dzieciństwa, dlatego nic nie pamiętam i dlatego też zbyt wiele o tym opowiadać nie będę), nieco więcej w Polsce i nieco mniej na Dominikanie, by ostatecznie, natchniona zawijałościami migracji, emigracji i integracji zacząć pisać dla Was tego bloga prosto z miasta Sznycla, Walca i Dymu Papierosowego czyli Austriackiej stolicy, to jest the City of Vienna to znaczy die Stadt Wien czy też swojsko, z Wiednia.

Piszę o Was czyli o Nas.

peeling_tiny_onionsA MY to Młodzi, Odważni, Przyjezdni i Polscy!

My, czyli Polacy, Europejczycy, studenci, pracownicy, pracodawcy, obiboki, erasmusowcy, imprezowicze, pijaki i złodzieje samochodów. Polaczki, biedaczkicebulaczki, “słoiki” z importu, słowianie z kraju Piastów. Imigranci ze wschodniej (bądź Centralnej, jak kto woli) Europy, ale już NIE zza żelaznej kurtyny. Znający języki, mówiący po polsku, czytający książki, słuchający techno. Katole i atole, prawaki i lewaki. Nie cierpiącu sportu, kibicujący FC Barcelonie. Wsuwający ziemniaki, kartofle, pyry, a czasem pierogi. Pijący wódę, chlejący piwsko, raczący się wytrawnym winkiem. Oraz wszyscy inni i ich ziomki, znajomki, towarzysze, przyjaciele.

Ten Blog jest o nas i dla nas, młodych (duchem lub ciałem) Polaków mieszkających w Austrii (głównie w Wiedniu, bo siedzę tu JA, autorka, skąd obserwuję co się dzieje – bądź nie dzieje, nie oszukujmy się, w Wiedniu nie dzieje się wiele), ale także dla tych rozsiadnych gdzieś po Europie, Polsce (też, a co!), a nawet gdzieś w dalekim świecie za górami między hobbitami.

Czytaj, komentuj, krytykuj, opluwaj, reklamuj, zachwalaj!

W zakładce Kontakty i Wtyki możesz namierzyć mnie bądź innych polaków, polaczków cebulaczków i się z nimi do woli integrować, bądź kłócić, a także zdobyć różne ciekawe namiary w tematyce okóło imigranckiej/europejskiej/podróżniczej.
W zakładce Cho na Bro znajdziesz informacje o wszelkich imprezach, bibach, melanżach i wieczorkach poetyckich, które organizujemy dla Ciebie, Polaku!

Zaangażuj się ku chwale Ojczyzny!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s