Wredna suka na botoksie

tumblr_lvw8zzcPRn1qbi1f7o1_500Mieszkanie w Polsce (ciałem lub duchem) ma swoje zalety. Przewrotność naszej kultury sprawia, że my, przaśni przedstawiciele środkowoeuropejskich ziem często nużymy się zachodnią tendencją do ciągłego samodoskonalenia, rozwoju, zen i wszechogarniającego ideału. Mimo, że w XXI wieku nawet przyznając się do wad, musimy je przeformatować na zalety. Świat, i mówiąc świat mam na myśli Amerykę, rysuje naszą rzeczywistość jedynie w odcieniach różu. Lepszą, szybszą, silniejszą. Chudszą, seksowniejszą i bielszą. A zatem jedno-wymiarową.

A może by tak zostawić wady, braki, i inne aberracje w spokoju? Nie przekłamywać naddatków w kilogramach czy ubytków w zębach? Zamiast udawać, że nie jest wadą co nią jest, po prostu przyjąć ja na klatę z całym bogactwem inwentarza? Niech złe, brzydkie, kostropate pozostanie złe, brzydkie, kostropate i niech się tak nazywa. Siarczyście i na pełnej ku*wie.

Amerykanie są mistrzami przekłamywania rzeczywistości. Nikt tam nie jest głupi, tylko educationally-challenged, nikt nie jest gruby, tylko plus-size. Wszystko ma być ładniutkie, milutkie i w dotyku gładziutkie. Przyjemne, bezsmakowe, beztłuszczowe i politycznie poprawne. A ja jestem za bezczelnością. Bo przecież maskując i uładzając problemy w konsekwencji unikamy ich rozwiązania. Owa tendencja dezynfekowania, prasowania i polerowania języka ma przecież dalej idące konsekwencje. Poza sprawami powierzchownymi jak jędrny pośladek i sexy imidż chodzi też o porażki. O to jak umiemy z nich wyciągnąć lekcje na przyszłość i rozwijać sie jako ludzie. Zobaczyć jak fajnie jest przewracać się i podnosić zamiast wegetować w ascezie.

33137ded92b60b003c6f41fe982dfc6fA w dzisiejszym świecie wszyscy wygrywają, nikt nie przegrywa. Dzieci dostają medale, dyplomy i korony jak tylko samodzielne podetrą sobie nos. Czy to jest aby na pewno rozwojowe? Przecież uczymy się często przez potknięcia. Nie jest to możliwe, jeśli będziemy udawać, że potknięcie było zaplanowane i godne podium. W życiu uczymy się dbać często właśnie przez niedbalstwo. Widząc jego konsekwencje. Pić z umiarem nauczy nas kac morderca, a zdrowego odżywiania oponka wylewająca się z opiętych gaci.

Konsekwencje naszych złych decyzji zmieniają nasze życie na gorsze i lepsze, ale co najważniejsze, kształtują nas i dodają nam charakteru. Plus, jak wszyscy wiemy, złe decyzje rodzą dobre historie. Nieważne, jak kiczowato to brzmi, życie to zbiór opowiadań. Lepszych i gorszych, fascynujących ale i tych nudnych jak flaki z olejem. To od nas zależy, które będą przeważać.

Dlaczego więc zamykamy się w klatce nierealistycznych wymagań? Wypaczamy obraz nas samych i naszego sposobu życia? Zapominamy, że niedoskonałość jest formą wolności. Nie doceniamy słabości i upadku, zapominamy jak bardzo mogą nas wzbogacić. Tak bardzo staramy tak być uprzejmi i profesjonalni i modni, aż stajemy się wyprani z osobowości. I coraz bardziej podobni do siebie nawzajem.

Kiedy myślę o doskonałości wyobrażam ją sobie oczywiście jako kobietę. Kobiety mają historię zmuszania się do zaprogramowanych form życia, myślenia i dygania nóżką o wiele dłuższą niż mężczyźni. Tak więc w konsekwencji, często wymagają tego bardziej od siebie samych i wszystkich wokół. Chłopcy i mężczyźni mogą żyć swobodniej, być kim są, a nie kim „należy”, mają prawo trzasnąć pięścią w stół. Uchlać się, wdać w bójkę, a następnego dnia powstać i powrócić w chwale. I, co najważniejsze bez zżerającego ich wstydu. Poczucia winy w stylu „przepraszam, że żyję”.

wonder-woman-786x1024Doskonałość jest więc kobietą. Nienagannie ubraną. Surową, zdyscyplinowaną, opanowaną. Elegancką, ale samotną. Zimną i pustą w środku. Z drogim makijażem na twarzy i luksusową torebką na ramieniu. Ale założę się, że gdy nikt nie patrzy popija o jedno Chardonnay za dużo. A może nawet trochę popłakuje. Potem szybko ociera łzy, pudruje nosek i nigdy sobie nie wybacza. Ani nam. Dlatego musimy nauczyć się czasem wybaczyć sobie sami. Nie nawołuję tu do kompletnej moralnej anarchii, tylko właśnie do dawania sobie prawa do słabości. Świadomie i bez udawania.

Bo jeśli niedoskonałość to wolność, doskonałość to wredna suka na botoksie.

Advertisements

1 Comment

Filed under Uncategorized

One response to “Wredna suka na botoksie

  1. So true, so good, so f***** real. This gal will go far ! mucho surte, chica…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s